Cykl polskich bajek animowanych przyjaznych dla najmłodszych

Cykl składa się z czterech bloków  W każdym z bloków zaproponowaliśmy po kilka odcinków z serii „Agatka+ jeden film z serii „Baśnie i bajki polskie” lub „Namaluj mi bajkę…”.

 

Agatka

Każdy film z serii opowiada inną przygodę kilkuletniej dziewczynki o imieniu Agatka i jej chomika Cyryla. Akcja zawsze rozpoczyna się i kończy w świecie rzeczywistym, ale każdy odcinek przenosi nas do innej krainy w wyobraźni bohaterki. Opowiadane historie dotyczą zazwyczaj zdarzeń lub przedmiotów z najbliższego otoczenia Agatki i jej rodziny.

 

Baśnie i bajki polskie

Opowiastki oparte są na motywach ludowych, w których przeplatają się tradycja i współczesność. Ukazane historie przybliżają dziecku legendy i uczą wrażliwości. W ich przesłaniu wyczulenie na potrzeby innych i niesienie bezinteresownej pomocy los zawsze nagradza, zaś egoizm i zaspokajanie tylko własnych zachcianek nigdy nie popłaca.

 

Namaluj mi bajkę…

Cykl autorskich filmów animowanych dla dzieci, oparty na adaptacjach baśni Hansa Christiana Andersena, który łączy artystyczny styl wykonania – animacja na płótnie farbami olejnymi bezpośrednio pod kamerą Joanny Jasińskiej Koronkiewicz.